KONSPEKT ZAJĘĆ
Anna Ziętara
KONSPEKT ZAJĘĆ
Przedmiot: przyroda
Klasa : IV
Czas trwania : 1 godz.
lekcyjna
TEMAT: PARKI NARODOWE W POLSCE.
Cel ogólny:
- poznanie
celów i sposobów ochrony przyrody w Polsce
Cele
szczegółowe:
·
Wiadomości – uczeń:
- wymienia
sposoby ochrony przyrody w Polsce,
- wymienia
parki narodowe w Polsce,
- wyjaśnia
cele tworzenia parków,
- podaje
podstawowe zasady zachowania się na terenach chronionych,
·
Umiejętności – uczeń:
- wskazuje
na mapie położenie najbliższych parków narodowych,
- porównuje
różne formy ochrony przyrody,
- uzasadnia
potrzebę tworzenia parków narodowych.
- Ocenia
zachowania ludzi przebywających na obszarach chronionych.
·
Postawy- uczeń:
- wykazuje
postawę szacunku wobec przyrody,
- rozumie
konieczność ochrony przyrody,
- aktywnie
pracuje w grupie.
Metody pracy:
·
słowne : pogadanka, śnieżna kula, gry dydaktyczne, praca z
mapą,
praca z tekstem
Formy pracy : indywidualna,
grupowa , zbiorowa.
Środki dydaktyczne i
materiały pomocnicze:
·
podręcznik,
·
atlas,
·
duże arkusze papieru, flamastry,
·
teksty źródłowe z charakterystyką najbliżej położonych parków
narodowych dla grup,
·
wirówki,
·
mapa konturowa Polski,
·
ćwiczenie na dobieranie dotyczące form ochrony przyrody,
·
lista różnych zachowań na obszarach chronionych
·
kartki z nazwami form ochrony przyrody
·
ksero zadania o formach ochrony przyrody,
·
ksero polecenia do zadania domowego
Przebieg zajęć:
I.
Faza wprowadzająca.
1. Czynności
organizacyjne.
2. Rozwiązanie
wirówek z hasłem: OCHRONA PRZYRODY.
Nauczyciel przypina do tablicy 2
wirówki i podaje instrukcje do rozwiązania:
Przeskakując
określoną liczbę pól odczytajcie hasło. Kierunek odczytu wskazuje strzałka,
początek - kropka.
!!!
TO JEST TYLKO FRAGMENT PRACY, ZE WZGLĘDU NA FORMATOWANIE I GRAFIKĘ CAŁOŚĆ PRACY
ZNAJDUJE SIĘ W POSTACI PLIKU WORD
CAŁA PRACA